Hakkımda

HAKKIMDA

2011 yılında İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Anabilim Dalı’ndan mezun oldum. Çalıştığım kurumda ofis eğitmeni olarak; 2014 yılından itibaren personel ve müşteri eğitimleri düzenlemekteyim. Ayrıca, 2017 yılından itibaren Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi’nde Ulaştırma Hizmetleri branşında usta eğitici olarak görev almaktayım.

2015 yılı itibarıyla Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olarak, lojistik sektöründe katma değer sağlayacak bir alanda uzmanlaşmayı amaçladım. 2013 yılından itibaren profesyonel olarak çalıştığım lojistik sektöründe; satış, bilgi işlem, eğitim, tedarikçi ilişkileri ve iş geliştirme departmanlarında orta düzey yönetici olarak deneyim sahibiyim. Bilimsel araştırma, kanunlar ve sektörel teamülleri esas alarak; lojistik ve tehlikeli madde güvenliği konularında danışmanlık, eğitmenlik ve yazarlık yapmaktayım.

Televizyon Yayını : https://www.youtube.com/watch?v=RooBXZW37BE&t=166s

İNTERNET SİTESİNİN AMACI

Özellikle Tehlikeli Madde Taşımacılığı konusunda, gerek evraksal gerekse eğitimsel anlamda uluslararası standartların uygulanabilmesi açısından, edindiğim deneyimler doğrultusunda paylaşım yapmayı amaçlamaktayım. Kaleme alacağım yazılarımın ve paylaşımlarımın, okuyucuların geribildirimleri ile anlam kazanacağını düşünüyorum. Soru ve görüşlerinizi cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

  Yağız ÖZBİR CV

Sektörel bilgi ve deneyimim doğrultusunda, aşağıdaki konular başta olmak üzere, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayım. 

 1. LOJİSTİK GENEL BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ
 2. TEHLİKELİ MADDE GENEL BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ
 3. INCOTERMS 2020 EĞİTİMİ
 4. DIŞ TİCARETTE ÖDEME YÖNTEMLERİ
 5. DENİZYOLU İTHALAT YÜKLEMELERİNDE KULLANILAN TERİMLER VE OLUŞAN BAZI MASRAFLAR
 6. DEPO ELLEÇLEME PERSONEL EĞİTİMİ
 7. GÜMRÜK REJİMLERİ HAKKINDA GENEL BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ
 8. INTERMODAL VE MULTİMODAL TAŞIMACILIK
 9. EMTEA NAKLİYAT SİGORTASI GENEL BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ
 10. ENDÜSTRİ 4.0
 11. YÜK TAŞIMA MALİYETLERİNİ İYİLEŞTİRECEK 6 TEMEL YÖNTEM